Zukanović golom iz slobodnjaka osigurao bod Sampdoriji

Večeras je u Rimu odigrana posljednja utakmica 16. kola Serie A između Lazija i Sampdorije. Domaći su bili pod pritiskom uoči utakmice jer slast pobjede u Seriji A nisu okusili još od oktobra mjeseca.

Lazio je dominirao tokom cijelog susreta, te u 78. minuti poveo sa 1:0 golom Matrija. Rezultat se nije mijenjao do isteka regularnih 90 minuta i domaći navijači su već počeli slaviti pobjedu.

Ipak, u trećoj minuti sudijske nadoknade naš reprezentativac Ervin Zukanović je postigao gol za konačnih 1:1 kojim je spasio svoj tim poraza. Zukanović je matirao protivničkog golmana nakon precizno izvedenog slobodnog udarca.

Bio je ovo Zukanovićev treći gol za Sampdoriju ove sezone. Odigrao je svih 90 minuta u ovoj utakmici i zaradio žuti karton. Sa druge strane zbog povrede za nastup nije konkurisao Senad Lulić.