MITSKA SCENA: Mourinho otkrio što je rekao Guardioli usred epskog dvoboja Barcelone i Intera

Jose Mourinho deset godina nakon epskog dvoboja Barcelone i Intera u polufinalu Lige prvaka otkrio je što je rekao Pepu Guardioli i Zlatanu Ibrahimoviću.

U razgovoru za talijansku Gazzetta Dello Sport tadašnji trener Intera prepričao je jednu od mitskih scena iz nezaboravnog dvoboja.

Inter je u prvom susretu slavio 3:1, što je dobro, ali u isto vrijeme i škakljivo vodstvo, naročito ako vam protivnik u vrhu napada ima trojac Henry Ibrahimović Messi.

Katalonci su u uzvratu imali gromoglasnu podršku od strane 100 tisuća navijača, a oni su nakon samo 30 minuta igre slavili kao da su preokrenuli rezultat u svoju korist, jer nakon uvjerljive glume Sergija Busquetsa isključen je Thiago Motta, važna figura Mourinhovog Intera.

Nalazio sam se točno ispred pozicije na kojoj se Busquets valjao, a Motta potpuno nezasluženo pocrvenio. Primijetio sam kako Barcelonina klupa to isključenje slavi kao plasman u finale. Vidio sam što Pep govori Zlatanu pa sam mu otišao nešto šapnuti.

Prišao sam s leđa Pepu i samo mu rekao: ‘Nemojte slaviti jer još nije gotovo.‘”

Barcelona je na kraju unatoč igraču više zabio tek jedan gol, ali Piqueov pogodak pet minuta prije kraja bio je dovoljan tek za slabu utjehu i minimalnu pobjedu 1:0 ili kako karizmatični Mourinho kaže:

To mi je najslađi poraz u životu. Uvijek kažem da tada nismo izgubili 0:1, nego da smo slavili 3:2 unatoč najtežim mogućim uvjetima u kojima smo se nezasluženo našli.