Tottenham održao čas nogometa Manchester Unitedu na Old Traffordu i nastavio ponor Ten Hagove momčadi

TottenhamMUTD

Nogometaši Manchester Uniteda poraženi su na domaćem terenu od Tottenhama rezultatom 0:3 u sklopu šestog kola engleskog Premiershipa.

Da će na Old Traffordu navijači domaćeg tima imati sumorno poslijepodne bilo je očigledno već u trećoj minuti kada Johnson koristi asistenciju Van de Vena nakon što je prethodno istrčao skoro cijeli teren bez pritiska.

Stvar za United pogoršao je i Bruno Fernandes crvenim kartonom u finišu prvog poluvremena kojim je ostavio momčad na cjedilu i tako odveo ovaj bitan okršaj u jednosmjernu ulicu.

Igrača manje je Tottenham iskoristio već na otvorenju drugog dijela preko Kuluševskog u 47. minuti. U nastavku je United iznenađujuće zaigrao konkretnije, ali do gola nije mogao.

Konačan rezultat dvoboja postavio je skupo plaćeni napadač Solanke u 77. minuti kada je iskoristio precizno dodavanje Sarra.

Tottenham je nakon ovog dvoboja zauzeo osmu poziciju Premiershipa sa 10 osvojenih bodova, dok je United nastavio ponor i trenutno zauzima raočaravajuću 12. poziciju sa svega sedam osvojenih bodova.

U narednom kolu, današnji domaćin ide na megdan Aston Villi, dok Tottenham ide na još jedno teško gostovanje, ovaj put kod Brightona.