BiH pružila korektan otpor, ali ništa više od toga: Italija minimalno savladala ‘Zmajeve’

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je drugi poraz pod vodstvom novog selektora Sergeja Barbareza, a nakon Engleske, od Zmajeva je bila bolja i Italija rezultatom 1:0.

Zmajevi su u dosta izmijenjenom sastavu dočekali prvo okuplanje pod Barbarezovim vodstvom i to je utjecalo i na ishod prijateljskih duela. Ruku na srce, i rivali su bili i više nego snažni pa je prerano za donošenje bilo kakvih zaključaka.

Za razliku od duela protiv Engleske, izabranici Sergeja Barbareza su bili vrlo kreativni na startu i imali su tri prilike pred golom Italije.

Igrao se osmi minut kada je Haris Hajradinović napravio pravu minijaturu u kaznenom prostoru Italije, a onda je Gianluigi Donnarumma sjajno odbranio njegov udarac vrhovima prstiju.

Odgovorila je Italija stopostotnom šansom za Federica Chiesu, ali kada se činilo da lopta ide u praznu mrežu BiH, ukazao se Nikola Katić koji je skoro na gol-liniji spasio svoj gol.

Kada se činilo da će bez golova biti završeno prvo poluvrijeme, u 38. minuti vrlo lijep gol postiže Davide Frattesi. Pogodio je nakon ubačaja Chiese s lijeve strane i to udarcem iz prve. Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

Do kraja utakmice Zmajevi su pokušali više kontrolisati loptu i pas igrom doći do neke šanse, ali nisu uspjeli poravnati pa je tako Italija upisala minimalan trijumf.

U posljednjim trenucima utakmice Anel Ahmedhodžić je imao zicer i jedan na jedan situaciju s golmanom Italije, ali je na kraju Donnarumma izašao kao pobjednik.

Naredno okupljanje je na početku septembra kada momčad BiH očekuju gostovanja Nizozemskoj i Mađarskoj u Ligi nacija.