‘Crveni đavoli’ ponovo maksimalno očajni! Manchester United na početku Evropske lige sve razočarao

250924United

Počela nam je i nova sezona Evropske lige, a koja se sada igra u ligaškom formatu sa ukupno 36 klubova učesnika, poput Lige prvaka.

U definitivno najzanimljivijoj utakmici večeri Manchester United je ugostio ekipu Twentea, što je ujedno bio i okršaj trenera ‘Crvenih đavola’, Erika ten Haga, sa svojim nekadašnjim klubom.

Christian Eriksen je u 35. minutu postigao prvi pogodak na utakmici i donio prednost engleskom velikanu, da bi Twente preko Lammersa u 68. minutu došao do poravnanja i konačnih 1:1 na Old Traffordu. Bio je ovo novi očajan rezultat Uniteda.

U žestokom tursko-grčkom derbiju Galatasaray je bio ubjedljiv protiv PAOK-a sa 3:1, dok je rezultatom 1:1 okončan duel Nice i Real Sociedada. Danski Midtjylland je vodio protiv Hoffenheima sa 1:0, ali je na kraju bilo 1:1.

Anderlecht je sa 2:1 bio bolji od Ferencvaroša, a Lazio je u Hamburgu deklasirao ukrajinski Dinamo Kijev s 3:0. Praška Slavia nadigrala je ekipu Ludogoretsa rezultatom 2:0 u gostima.

U ranijem terminu je još AZ Alkmaar sa 3:2 savladao Elfsborg, dok je istim rezultatom norveški Bodo Glimt pokupio puni plijen u utakmici protiv Porta.