Gordić briljirao, Cedevita napravila čudo u Tel Avivu

Cedevita je uspjela napraviti ono čemu se malo tko nadao. Zagrepčani su uz 14 pogođenih trica usred Tel Aviva u četvrtom kolu B skupine Eurolige pobijedili Maccabi Electru, aktualne prvake Europe, sa 83:73.

Nakon što je Cedevita prvo poluvrijeme završila s četiri poena prednosti, Maccabi je u trećoj četvrtini dva puta izjednačio. No, svaki put kad je trebalo, kad su domaćini “puhali” za vrat, Cedevita je odgovorila u napadu pa su poslije koša Sofoklisa Schortsanitisa za 49:49 gosti napravili seriju 13-2 (51:62), u kojoj je Roko Ukić zabio šest, a Fran Pilepić pet poena.

Na kraju treće četvrtine Miro Bilan asistirao je otvorenom Nemanji Gordiću za tricu s lijeve strane za 57:68. U posljednjih 10 minuta Maccabi se je grčevito borio. Na 6:50 min. do završetka Brian Randle zabio je za 64:68 i bilo je jasno da domaćini itekako imaju dovoljno vremena za preokret.

No, Pilepić je u narednim trenucima zabio dvije vrlo važne trice (za 64:71 i 67:74), što je prelomilo rezultat u Cedevitinu korist.

Cedevitu je do pobjede vodio reprezentativac Bosne i Hercegovine, Nemanja Gordić, sa 16 poena. Imao je odličan šut – dva od dva za dva poena i četiri od šest za tri. Dodao je dva defanzivna skoka i tri asistencije.