Inter nakon preokreta izborio Ligu prvaka!

Zadnje kolo Serie A za sezonu 2017/2018 nije moglo biti uzbudljivije. Lazio i Inter su u direktnom okršaju odlučivali o tome koja će ekipa naredne sezone nastupati u najelitnijem takmičenju u Europi.

Utakmica sa odličnim ritmom, što je rezultiralo autogolom Perišića već u 9. minuti za veliko slavlje rimskog tima. D’Ambrosio je nakon sumnjive situacije poravnao rezultat, što je i pored svega najviše odgovaralo ekipi Lazija.

Andreson je u 41. minuti na asistenciju Lulića pogodio za 2:1 i tada se svima činilo da će rimski tim naredne sezone otići u društvo najboljih. Nakon malo lošijeg otvaranja drugog poluvremena, u nastavku se moglo vidjeti pravo uzbuđenje.

Prvo je penal u 78. minuti realizovao Icardi sa bijele tačke, da bi minut kasnije Lulić zaradio crveni karton koji će Lazio dugo pamtiti. Inter je maksimalno iskoristio tu činjenicu dvije minute kasnije kada je Vecino pogodio na asistenciju Brozovića za veliko slavlje Nerazzurra.