Kakav je ovo igrač! Majstorije Nainggolana u pobjedi Rome protiv Intera!

U derbiju 26. kola Serie A Inter je na Giuseppe Meazzi poražen od Rome rezultatom 3:1. Rimljani su odigrali sjajnu utakmicu i zabilježili vrlo važan trijumf za nastavak pozitivne serije i produžetak nade da mogu stići Juventus.

Roma je do vodstva stigla već u 12. minuti utakmice. Edin Džeko je proslijedio loptu na stranu do Radje Nainggolana koji lijepo prolazi po strani i fantastičnim udarcem sa ivice šesnaesterca matira nemoćnog Handanoviča.

U 56. minuti sjevnula je kontra Rome. Sve je sam ponovo uradio sjajni Radja Nainggolan, vukao loptu preko 50 metara i topovskim udarcem postigao još jedan sjajan pogodak. Icardi smanjuje u 81. minuti na 2:1 i unosi neizvjesnost u utakmicu.

Međutim, samo četiri minute kasnije Medel ruši Džeku u šesnaesterce, a sudija pokazuje na bijelu tačku. Diego Perotti je siguran izvođak za potvrdu Romine pobjede.