Neuništivi Totti i sjajni Edin Džeko odveli Romu u polufinale Kupa Italije!

U posljednoj utakmici četvrtine finala Kupa Italije, Roma je na svom Olimpicu ugostila ekipu Cesene i slavila pobjedu rezultatom 2:1. Junak Vučice bio je neuništivi Francesco Totti koji je pogodio u 97. minuti za pobjedu.

Tim iz Rima je do vodstva stigao u 68. minuti kada je brzu akciju domaćih fudbalera završio Edin Džeko na dodavanje El Shaarawyja. Džeko je ovu utakmicu počeao sa klupe, ali je već u 18. minuti morao na teren umjesto povrijeđenog Perottija.

Gosti su, dosta neočekivano, stigli do izjednačenja u 73. minuti, a strijelac je bio Garritano nakon greške rezervnog golmana Vučice Alisona. I kada su svi mislili da će meč otići u produžetke, sudija je svirao penal za Romu.

Neuništivi Francesco Totti je namjestio loptu na kreč i greške nije bilo. Roma će tako u polufinalu igrati protiv gradskog rivala Lazija. Očekuje nas zaista paklen dvomeč.