Ni Superman Gigi nije mogao ništa: Debakl očajnog Juventusa protiv Genoe!

Potpunu katastrofu doživio je Juventus na gostovanju na Luigi Ferraris stadionu u Genoi u 0okviru 14. kola italijanske Serije A. Stara dama je pregažena sa ubjedljivih 3:1, a u prvih pola sata su primili sva tri gola.

Bianconeri su katastrofalno otvorili utakmicu, a briljirao je Giovanni Simeone, sin legendarnog trenera Atletico Madrida. On je već u trećoj minuti iskoristio veliku grešku odbrane gostiju i pogodio za 1:o.

Samo deset minuta kasnije Genoa povećava prednost. Ponovo je strijelac Simeone nakon sjajnoj prodora po desnoj strani i ubacivanja Lazovića. Nedugo zatim, u 29. minuti novi gol u mreži Buffona. Alex Sadro postiže autogol za nevjerovatnih 3:0.

U 82. minuti viđen je najljepši detalj na utakmici u režiji Miralema Pjanića koji još jednim maestralnim golom iz slobodnog udarca smanjuje prednost domaćina. Ipak, to je bilo sve što je tim iz Torina uspio napraviti, te je do kraja ostalo 3:1.