Njemačka savladala Mađarsku i rutinski osigurala osminu finala EURO-a

Nogometaši Njemačke upisali su i drugu pobjedu, ovoga puta nad Mađarskom rezultatom 2:0, te se tako plasirali u nokaut-fazu Evropskog prvenstva u kojem su domaćini.

Nakon ubjedljive pobjede rezultatom 5:1 protiv Škotske, Nijemci su i danas slavili bez ikakvih problema jer su Mađarima postigli golove baš u pravo vrijeme.

Za vodstvo Njemačke pogodio je sjajni Jamal Musiala u 22. minuti nakon greške odbrane Mađarske. Do odlaska na odmor Mađari su mislili da su poravnali rezultat, ali je gol Rolanda Sallaija poništen zbog ofsajda.

Nakon 1:0 u prvom poluvremenu, Nijemci su pitanje plasmana u nokaut-fazu ovjerili golom Ilkaya Gündoğana u 67. minuti. Tada je i posljednja šansa Mađara otišla niz vodu.

Ostalo je 2:0 za Nijemce tako da su već nakon nepuna dva kola osigurali plasman u osminu finala i tu se sasvim sigurno ne žele zaustaviti. S druge strane, Mađarska ima još samo matematičke šanse za prolaz dalje.

U posljednjem kolu Nijemci će igrati protiv Švicarske, dok će Mađari imati duel protiv Škotske.