Nkunku hat-trickom odveo Chelsea u narednu rundu Liga kupa, Manchester City i Aston Villa teže od očekivanog

240924Nkunku

Nogometaši Chelseaja, Manchester Cityja, Aston Ville i Leicestera upisali su pobjede u trećem kolu engleskog Liga kupa i plasirali su se u narednu rundu ovog takmičenja.

Chelsea je sa visokih 5:0 slavio protiv niželigaša Barrowa. Definitivno da protiv već otpisanog rivala valja pronaći motivaciju, ali je itekako raspoložen bio Christopher Nkunku. On je golovima u 8., 15. i 75. minutu kompletirao hat-trick.

U strijelce se za popularne ‘Plavce’ još uspio upisati i Pedro Neto u 48. minutu, a jedan od pet pogodaka je zapisan kao autogol golmana Farmana.

Ekipa Manchester Cityja se poprilično namučila sa Watfordom. Slavio je aktuelni šampion Engleske rezultatom 2:1, no Pep Guardiola se imao razloga zabrinuti.

Činilo se da će nakon ranog pogotka Dokua u 5. minutu večerašnji meč biti čista rutina za City, što je osjećaj koji je potvrdio Matheus Nunes golom u 38. minutu susreta. Ince je uspio da nekoliko minuta prije kraja postavi konačnih 2:1. Do poravnanja Watford nije mogao.

Aston Villa je kao gost bila bolja od Wycombea rezultatom 2:1. Emeryjev tim se patio u prvom poluvremenu, pa je tek u nastavku došao do pobjede. Buendia u 55. minutu i Duran u 85. su donijeli trijumf društvu iz Birminghama. Počasni pogodak za domaće je postigao Kone.

Dalje je prošao i Leicester koji je u gostima savladao Walsall, ali tek poslije boljeg izvođenja penala. Nakon regularnih 90 minuta nije bilo pogodaka, a onda su u penal seriji za ‘Lisice’ pogađali Pereira, Coady i Skipp. Kod protivnika su sva tri izvođača bila neprecizna.