‘Orlovi’ nekako preživjeli! Jović sa ‘zvukom sirene’ zabio Sloveniji i ostavio Srbiji šanse za plasman u nokaut fazu Eura

200624Jović

Nogometne reprezentacije Srbije i Slovenije remizirale su rezultatom 1:1 u utakmici 2. kola grupe C na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.

Slovenci su odlično otvorili meč i definitivno dominirali u uvodnim minutama ovog duela. Čerin i Mlakar žestoko su prijetili golu Srbije, ali je sjajni Rajković bio na visini zadatka.

Vlahovićev udarac glavom je u 28. minutu odbranio Oblak, da bi 10 minuta kasnije stativa spasila ‘Orlove’, a istu je snažnim šutom pogodio Elšnik.

Imali su izabranici Dragana Stojkovića izgledne šanse početkom drugog poluvremena. Mitrović nije uspio savladati Oblaka, dok je pokušaj Šeška bez mnogo problema skinuo Rajković.

Igrao se 69. minut kada je Karničnik na asistenciju Elšnika konačno zatresao mrežu Srbije za 1:0. Uslijedio je niz napada ‘Orlova’, ali je odbrana Slovenije kapitulirala tek u posljednjim momentima utakmice.

Rezervista Luka Jović je u kasnom 96. minuut iskoristio priliku, odlično se snašao u kaznenom prostoru rivala i glavom pogodio za konačnih 1:1 i veliki bod svoje selekcije.