San Paolo je proključao! Čudesni Mertens pogodio za vodstvo protiv Reala!

U revanš susretu osmine finala Lige prvaka Napoli je na svom San Paolo stadionu dočekao Real Madrid. Paklenu atmosferu napravili su navijači Napolija nadajući se da će uspjeti stići zaostatak od 3:1 iz prve utakmice.

[ads1]

San Paolo je bukvalno proključao u 24. minuti kada je Hamšik dao sjajnu loptu za Mertensa koji iskosa s lijeve strane s 10-ak metara snažnim udarcem probija Navasa za 1:0 i veliko oduševljenje na tribinama.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, a samo nekoliko minuta igre u drugom dijelu bilo je dovoljno Realu da zaledi San Paolo i uništi im snove o prolasku u četvrtfinale. U 51. minuti sjajno je glavom pogodio Ramos nakon kornera za nedostižnu prednost.

Mertens je samo šest minuta kasnije postigao autogol, da bi rezervista Morata u drugoj minuti sudijske nadoknade zakucao jedan odbitak u mrežu Reine za ukupnu pobjedu rezultaom 6:1 i prolazak u četvrtfinale Lige prvaka.