Španija u spektakularnom okršaju protiv Njemačke osigurala polufinale, domaćin završava takmičenje

SpanijaNJEM

Nogometna reprezentacija Španije porazila je selekciju Njemačke rezultatom 2:1 i na taj način osigurala polufinale Evropskog prvenstva.

Prvo poluvrijeme ponudilo nam je mnogo uzbuđenja pred oba gola, no golmani Manuel Neuer i Unai Simon su bili na visini zadatka. Iako u prvih 45 minuta nije viđena nijedna stopostotna prilika, Neuer i Simon su imali pune ruke posla nakon udaraca iz daljine.

Neuer je bio siguran prilikom udaraca Pedrija, Laportea, Olma i Yamala, a Simon dva puta nakon pokušaja Havertza.

Španija je povela u 51. minuti kada je Yamal s desne strane uposlio Olma koji je šutirao po zemlji sa desetak metara i matirao Neuera.

Njemačka je do izjednačenja i produžetaka stigla u 89. minuti kada je Mittelstadt ubacio, Kimmich je spustio loptu Wirtzu, a ovaj je sjajno pogodio za 1:1.

U produžecima je najkontroverznija situaija viđena 106. minuti kada je Musiala šutirao, Cucurella je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, no ni sudija Taylor, ni VAR sudija Atwell su odlučio da nije bilo penala.

Pogodak odluke postigao je rezervista Merino nakon nebeskog skoka i udarca glavom na sjajan centaršut Olma sa lijeve strane.

Španija će u polufinalu Evropskog prvenstva igrati protiv boljeg iz duela Portugala i Francuske.