161. beogradski derbi pripao Partizanu

Ekipa Partizana ostvarila je pobjedu u 161. beogradskom derbiju protiv Crvene zvezde rezultatom 2:0 u sklopu 9. kola srbijanske Super Lige.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, Partizan je bio bolji tim i više je napadao, a to im se isplatilo u 83. minuti kada rezervista Soumah pogađa za 1:0 i donosi veliko slavlje svojim navijačima.

Crvena zvezda je u finišu ostala s igračem manje kada je Vulić dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, a nakon toga je bilo jasno da nemaju šta tražiti u ovom susretu. Konačnih 2:0 postavio je Tošić u 93. minuti za petu pobjedu Partizana u ovoj sezoni, odnosno prvi poraz Crvene zvezde.

Ovo je za Crvenu zvezdu prvi poraz u ovoj sezoni, a zbog obaveza u evropskim takmičenjima susret protiv Partizana bio im je tek sedmi u ovoj sezoni, baš kao i ‘crno-belima’.