Manchester Cityju dovoljan jedan pogodak za pobjedu u derbiju kola protiv Chelseaja

Manchester City je u derbiju 22. kola Premiershipa na domaćem terenu savladao ekipu Chelseaja rezultatom 1:0.

Derbi je odlučio Kevin de Bruyne golčinom u 70. minutu susreta. Belgijanac je šutirao sa poludistance i poslao loptu uz desnu stativu gola ‘Plavaca’.

Golman gostiju Kepa je održao Chelseajevu mrežu netaknutu u prvom poluvremenu. Zahvaljujući njemu izabranici Thomasa Tuchela su na odmor otišli bez rezultatskog minusa.

Španjolac je branio udarce Stonesa i Kevina de Bruynea, a sjajnu paradu imao je i u finišu prvog dijela igre. Tada je odbranio odličan pokušaj Jacka Greallisha.

Konačan rezultat prvih 45 minuta glasio je 0:0, a ekipa Chelseaja nije imala niti jedan šut na gol domaćina.

U nastavku se Romelu Lukaku našao u dobroj poziciji, no njegov šut je odbranio Ederson u 48. minutu susreta.

De Bruyne je pokušao iz slobodnog udarca u 64. minutu, a njegov šut ponovo je odbranio sjajni Kepa. Šest minuta poslije golman londonskog tima bio je nemoćan, De Bruyne je ispalio projektil sa nekih 40-ak metara i savladao Španjolca.

Konačan rezultat susreta glasio je 1:0. Manchester City je ovom pobjedom otišao na čak plus trinaest bodova u odnosu na drugoplasirani Chelsea koji na svom kontu ima 43 osvojena boda.