Da li uopšte može gore? Nevjerovatan učinak Lukakua sa današnje utakmice ostavlja bez teksta

Belgijski napadač Romelu Lukaku ponovo se našao na meti kritika, ponajviše od strane navijača Chelseaja.

Sigurno je da su kritike na račun Lukakua opravdane, s obzirom na lošu formu u kojoj se našao 28-godišnjak.

‘Plavci’ su danas sa minimalnih 1:0 savladali ekipu Crystal Palacea u okršaju dva londonska kluba. Presudni pogodak postigao je Hakim Ziyech tek u 89. minutu susreta.

Lukaku je utakmicu počeo od prvog minuta, pa je tako na terenu proveo čitavih 90 minuta i dodatnu sudačku nadoknadu. Napadač se danas “nije vidio” na terenu, a posebno u prvom poluvremenu.

U prvih 45 minuta igrač je samo dva puta dodirnuo loptu, što je u najmanju ruku nestvaran podatak.

Evidentno je da se bivši nogometaš Intera muči sa formom još od dolaska na Stamford Bridge, te ne ispunjava očekivanja navijača. Postigao je svega 10 pogodaka u 27 nastupa za Chelsea.

Po mnogima, Lukaku nije ni sjena onog igrača od prošle sezone, kada je ‘Nerazzurrima’ donio titulu prvaka Italije.