Odlazak Abramovicha već uzdrmao ‘Plavce’? Chelsea teškom mukom savladao drugoligaša u FA kupu

Momčad Chelseaja je u večerašnjem susretu osmine finala FA kupa trijumfovala nad ekipom Lutona rezultatom 3:2.

Glavna tema u svijetu nogometa ovih dana, a posebno u Chelseaju je odlazak Romana Abramovicha sa mjesta vlasnika kluba. Nakon ove utakmice razumljivo je razmišljati da se sve dešava zbog takve situacije.

‘Plavci’ su se večeras pošteno namučili sa engleskim drugoligašem Lutonom, ali su na kraju ipak došli do pobjede.

Luton je dva puta bio u prednosti. Burke je već u drugom minutu doveo svoj tim u prednost, a izjednačenje za goste donio je Niguez u 27. minutu.

Cornick u 30. minutu pogađa mrežu Chelseaja i ponovo dovodi svoju ekipu u vodstvo. Poslije toga londonski klub je preokrenuo utakmicu.

Prvo je pogodio Werner u 68. minuti, da bi Lukaku pogotkom u 78. minutu donio potpuni preokret Tuchelovom timu.

Chelsea je tako nastavio svoje takmičenje u FA kupu, dok je momčad Lutona ovim porazom završila svoje učešće.