Hrabri Southampton nakon odlične partije ide u četvrtfinale FA kupa, pao je West Ham!

Nogometaši Southamptona trijumfovali su nad ekipom Wast Hama u osmini finala FA kupa rezultatom 3:1.

Igrao se 31. minut kada je sjajno pogodio Perraud i tako doveo Southampton u vodstvo. Tek nakon 15 minuta igre u drugom poluvremenu gosti su uspjeli doći do izjednačenja.

Nakon izvedenog kornera napadač ‘Čekićara’ Michail Antonio odlično se snašao i matirao golmana domaćih za poravnanje.

Novu prednost Southamptonu vratio je kapiten James Ward-Prowse pogotkom iz penala u 69. minutu.

Konačnih 3:1, odnosno “tačku na i” stavio je albanski napadač Armando Broja u samoj završnici utakmice.

Nakon iznenađujuće pobjede Southampton se plasirao u narednu fazu FA kupa, a West Ham je ovdje završio svoju borbu za trofej.