Liverpool došao do novih i vrlo bitnih bodova, ‘Redsi’ bez problema trijumfovali na gostovanju kod Brightona

Nogometaši Liverpoola su u okviru 29. kola Premiershipa gostovali kod ekipe Brightona i pobjedom (2:0) upisali nova tri boda.

Liverpool je do prvog pogotka stigao već u 19. minutu, kada je na asistenciju Matipa loptu u mrežu domaćih ubacio Luis Diaz.

Izabranici Jurgena Kloppa su i u nastavku susreta sve držali u svojim rukama. U izglednoj šansi našao se Mane u 57. minutu, no prečka je spasila momčad Brightona.

‘Redsi’ su vršili ogroman pritisak i u nastavku, pa su nakon samo četiri minute duplirali svoju prednost. Ovog puta strijelac je bio Mohamed Salah, Egipćanin je bio precizan sa bijele tačke.

Gosti su nakon drugog pogotka odlučili da pokušaju utakmicu privesti kraju, što im je i pošlo za rukom.

Liverpool se nalazi na drugom mjestu Premiershipa sa 66 bodova, imaju tri boda manje od vodećeg Manchester Cityja. Brighton zauzima 13. poziciju sa 33 boda na svom kontu.