Upotreba VAR-a u Premier ligi postaje komična: Da li je United ozbiljno oštećen na utakmici protiv Arsenala?

Igrači Manchester Uniteda poraženi su danas od ekipe Arsenala na Emiratesu rezultatom 3:1.

Tako su ‘Crveni đavoli’ dobili još jedan “šamar” u prvenstvu jer ih je pored Liverpoola danas savladao i Arsenal, te im tako u potpunosti srušio snove o Ligi prvaka.

Danas smo na Emiratesu gledali sjajnu utakmicu na kojoj ekipa Uniteda nije iskoristila nekoliko velikih šansi među kojima je i penal kod rezultata 2:1.

Pored toga, ni ovaj derbi nije mogao da prođe bez kontroverzi oko VAR-a u Premiershipu. Iako su sudije odradile dosta dobar posao danas, na kraju je jedna situacija bacila mrlju na sve to.

To se desilo u prvom poluvremenu kada je Cedric igrao rukom što sudija nije signalizirao, ali mnogima nije jasno zašto je izostala reakcija iz VAR sobe jer je to bio očit penal za goste.

Pomenutu situaciju mogli smo vidjeti i na usporenom snimku tek nekoliko minuta kasnije nakon što je Arsenal uspio dođi do vodstva sa 2:1.