Manchester United nakon preokreta savladao City i u potpunosti se vratio u gornji dio tabele

Nogometaši Manchester Uniteda savladali su gradskog rivala Manchester City rezultatom 2:1 u sklopu derbija 20. kola engleskog Premiershipa.

U prvom poluvremenu je na Old Traffordu viđena taktička borba bez mnogo prilika, ali je domaćin mogao u nekoliko navrata do vodstva.

No, mreže su mirovale, pa se nepopularnim rezultatom otišlo na desetominutni odmor, a United je imao za čim da žali u svlačonici.

City u drugom dijelu istrčava u drugom ritmu i do gola stiže u 60. minuti kada nakon karakteristične akcije mrežu De Gee glavom pogađa Jack Grealish.

Gol gostiju u potpunosti je preokrenuo tok utakmice i primorao Manchester United da krene odlučnije ka golu rivala.

Izjednačenje je stiglo u 78. minuti nakon kontroverzne stiuacije u kojoj se najbolje snašao Bruno Fernandes za veliko slavlje krcatog stadiona.

Konačan preokret postavio je raspoloženi Rashford koji se iskupio za promašaje nakon fantastičnog dodavanja Garnacha.

Manchester United je sada treći na tabeli Premiershipa sa 38 bodova. Manchester City je drugi sa samo bodom prednosti u odnosu na današnjeg rivala, a pet manje od lidera Arsenala.