Milan prosuo bodove protiv Leccea i skoro se oprostio od odbrane titule Serije A

Nogometaši Milana remizirali su u okviru 18. kola italijanske Serije A protiv Leccea rezultatom 2:2 i na taj način ostali samo u teoretskim šansama za odbranu titule.

Lecce je do vodstva došao u trećoj minuti kada vlastitu mrežu pogađa Hernandez, a 20 minuta kasnije, Milan je doživio pravi potop.

Baschirotto je iskoristio progiravanje Hajulmanda da postigne novi gol i na poluvrijeme svoju momčad odvede sa sigurnom prednosti.

Ipak, u nastavku je Milan stigao do smnanjenja rezultata i u konačnici poravanja preko Leaa i Calabrije u 70. minuti.

No, to je sve što je aktuelni prvak Italije napravio do kraja, pa je tako prosuo dragocijene bodove u borbi za odbranu titule.

Milan je nakon ovog remija ostao drugi sa 38 bodova i sada za liderom Napolijem zaostaje devet bodova.

Lecce je 12. pziciji Serije A i nakon 18 odigranih susreta ima 20 bodova na svom kontu. Ovo je za momčad bio osmi remi ove sezone.

U utakmici ranije odigranoj danas, Monza je sa 3:2 savladala Cremonense.