Milan u apsolutnom padu forme, Lazio na Olimpicu ponizio aktuelnog prvaka Italije

Nogometaši Lazija pobijedili su u okviru 19. kola italijanske Serije A akutelnog prvaka Milan rezultatom 4:0.

Momčad Maurizija Sarrija odigrala je najbolju partiju sezone i apsolutno zasluženo slavila pobjedu pred domaćim navijačima u Rimu.

Reviju pogodaka otvorio je Sergej Milinković-Savić golom u 4. minuti nakon sjajnog progiravanja Zaccagnija.

Do novog gola čekalo se do 38. minute, a sada je u ulozi golgetera bio asistent kod prvog gola. Rezultatom 2:0 se otišlo na desetominutni odmor.

I u nastavku je Lazio nastavio sa visokim tempom igre, a 3:0 postavio je sigurnom realizacijom penala Luis Alberto u 67. minuti.

Konačan rezultat i pravo poniženje Milana režirao je Felipe Anderson u 75. minuti susreta nakon jedne od najboljih asistencija u karijeri Luisa Alberta.

Lazio sada na trećoj poziciji ima samo bod manje (37) od večerašnjeg rivala Milana koji je na drugoj poziciji.

U narednom kolu Serije A, rimska momčad dočekuje Fiorentinu. Milan će, s druge strane, ugostiti Sassuolo 29. januara.