Roma “Mourinhovski” savladala Bayer na Olimpicu, Sevilla ispustila pobjedu u posljednjem napadu protiv Juventusa

Nogometaši Rome savladali su momčad Bayer Leverkusena rezultatom 1:0 u prvoj utakmici polufinala Europa lige odigranoj na Olimpicu.

‘Vučica’ je ovaj meč odradila po prepoznatljivom rukopisu Josea Mourinha, koji je večeras nadmudrio mlađeg kolegu i nekadašnjeg nogometaša Xabija Alonsa.

Jedini pogodak u tvrdoj utakmici postigao je Bove u 63. minuti i tako ispisao historiju italijanskog tima.

Naime, ovaj veznjak je postao najmlađi strijelac Rome u polufinalima Europa lige, a pogodak je postigao na asistenciju Abrahama.

Sevilla je u drugoj utakmici ovog programa ispustila pobjedu protiv Juventusa u gostima, pa je završilo 1:1.

Španski tim je imao vodstvo od 26. minute kada je nakon sjajnog kontranapada asistenciju Ocamposa u gol pretvorio En Nesyri.

Super važan gol koji znači da će se odluka o finalisti između ova dva tima biti odlučena za sedam dana postigao je Gatti u posljednjem napadu na utakmici.

Pogba je loptu glavom proslijedio u šesnaesterac, gdje se najbolje snašao 24-godišnji defanzivac koji je u igru ušao u 61. minuti.