Nezaustavljivi Džeko zabio hat-trick za Fenerbahče u kvalifikacijama za Ligu prvaka

Nogometaši Fenerbahčea pobijedili su kao gosti švicarski Lugano rezultatom 4:3 u prvom susretu 2. pretkola Lige prvaka, a nevjerovatni Edin Džeko je postigao hat-trick.

Uprkos poznim igračkim godinama ‘Dijamant’ je još jednom potvrdio klasu i da je nedodirljiv u sastavu Josea Mourinha koji ove sezone ima najviše ambicije, kako u domaćem šampionatu tako i u Ligi prvaka.

Lugano je iznenađujuće poveo na samom startu kada je El Wafi pogodio glavom u 4. minuti, ali Fener je u samom finišu poluvremena poravnao i vratio se u susret.

U 45. minuti Dijamant je realizovao penal za 1:1, iako je golman bio veoma blizu da zaustavi njegov udarac.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Džeko je nakon prekrasne akcije izvanredno reagovao i udarcem iz prve donio je preokret i vodstvo svom timu 2:1, da bi Bislimi porvanao u 64. minuti na 2:2.

Međutim, bh. napadač je u u 67. minuti iskoristio grešku domaće odbrane i postigao je gol za vodstvo Fenera 3:2, da bi Kadioglu pogotkom u 74. minuti povisio na 4:2.

Kakvu takvu nadu domaćima pred revanš za sedam dana ostavio je Valenzuela golom u sudijskoj nadoknadi za konačnih 4:3.

Bolji iz ovog dvomeča u 3. pretkolu Lige prvaka odmjerit će snage sa francuskim Lilleom.