Hansi Flick je napravio istinsku mašineriju, Barca se ne šali! Valladolid iz Katalonije ispraćen ‘sedmicom’

Nogometaši Barcelone pod trenerskom palicom njemačkog stručnjaka Hansija Flicka definitivno igraju čudesan nogomet, a danas su stigli do četvrte pobjede u domaćem prvenstvu.

Naime, Barcelona je u utakmici četvrtog kola španske La Lige demonstrirala silu i demolirala ekipu Real Valladolida na svom stadionu Montjuic sa visokih 7:0.

Golijada je počela u 20. minutu, a Raphinha je zabio za 1:0. Samo četiri minuta kasnije bilo je 2:0. Ovog puta je mrežu gostiju zatresao Lewandowski i već je bilo jasno šta se sprema Valladolidu. Na odmor Barca odlazi sa 3:0, obzirom da je Kounde zabio pred kraj poluvremena.

U natastavku meča se nastavila i dominacija domaćina. Raphinha se još dva puta upisao među strijelce. Brazilac je pogađao u 64. i 72. minutu za 5:0. Olmo je 11 minuta kasnije pogodio za 6:0, da bi konačnih 7:0 postavio Ferran Torres u 85. minutu.

Barcelona u ovom momentu drži vrh tabele La Lige sa maksimalnih 12 bodova i ovakva ‘Blaugrana’ će se itekako pitati u Španiji, ali i Evropi…