Lautaro Martinez konačno proradio i donio Interu bitnu pobjedu na teškom gostovanju kod Udinesea

InterUDI

Nogometaši Intera slavili su važan trijumf na gostovanju kod Udinesea rezultatom 3:2 u sklopu šestog kola italijanske Serije A.

Simone Inzaghi pored tri boda može biti zadovoljan i činjenicom da je Lautaro Martinez najavio povratak u prepoznatljivu formu sa dva pogotka u današnjoj utakmici.

Inter je do vodstva stigao već u prvoj minuti kada je Frattesi iskoristio dodavanja Darmiana i u stilu prekaljenih napadača matirao golmana domaćina.

Uspio je Udinese u nastavku da posloži redove i dođe do izjednačenja deset minuta prije kraja prvog poluvremena preko Kabaselea.

Ipak, Inter je na desetominutni odmor otišao sa minimalnim vodstvom zahvaljujući golu gore pomenutog Martineza.

Argentinac je sa istom formom nastavio i u samom nastavku drugog dijela svojim drugim pogotkom na utakmici. Sve što je domaćin uspio uraditi do kraja je utješni pogodak preko Lorenza u 83. minuti.

Inter je zahvaljujući ova tri boda došao na poziciju broj tri Serije A sa 11 bodova, dok je Udinese peti sa bodom manje od današnjeg rivala.