Novi posrtaj Manchester Uniteda: Ten Hag plaća najveći ceh?

041024TenHag

Porto i Manchester United su u drugom kolu Europske lige odigrali neodlučeno (3:3) na stadionu Dragao. Tako se nastavila kriza Uniteda koja bi Erika ten Haga mogla koštati posla.

Gosti su golovima Rashforda u sedmoj i Højlunda u 20. minuti brzopotezno došli do prednosti od 2:0, ali nedugo zatim krenuo je preokret Portugalaca.

Prvo je u 27. minuti zaostatak smanjio Pepe, a Omorodion je u 34. minuti donio poravnanje. Na predah se otišlo s rezultatom 2:2, a Omorodion je u 50. minuti na dodavanje Pepea donio preokret Portu.

Situaciju za United dodatno je otežao njihov kapetan Fernandes kada je u 81. minuti zaradio drugi žuti karton, ali kada se činilo da će United upisati novi poraz u 91. minuti ukazao se Maguire i zabio za 3:3.

U deset susreta ove sezone United ima četiri poraza, tri remija i tri pobjede. Sada ih u Premier ligi čeka dvoboj sa zahuktalom Aston Villom, ekipom koja pod vodstvom Unaija Emeryja igra Ligu prvaka.

Engleski mediji tvrde kako bi negativan rezultat u tom susretu mogao “presuditi” Ten Hagu.