London sretan po Liverpool! Jota srušio Crystal Palace i povećao prednost ‘Redsa’ nad ljutim rivalima u Premiershipu

051024Jota

Nogometaši Liverpoola gostovali su kod ekipe Crystal Palacea u utakmici sedmog kola engleskog Premiershipa, te slavili sa minimalnih 1:0.

‘Redsi’ su tako u sedam utakmica Premiershipa ove sezone upisali šest pobjeda i imaju tek jedan poraz, a gol razlika im je 13:2 i bez ikakve dileme su sa novim trenerom Arneom Slotom pokazali spremnost da se bore za titulu.

U današnjem ispitu na Selhurst Parku nije bilo lako za goste s Anfielda, ali je presudio rani pogodak Dioga Jote. Portugalac je još u devetom minutu susreta pospremio loptu u mrežu protivnika na asistenciju Codyja Gakpa.

Domaćini su najviše u posljednjih pola sata meča pokušavali da dođu do poravnanja, igralo se intenzivno sa dosta prekršaja i žutih kartona, te nisu uspjeli u svojoj namjeri i rezultat je ostao onaj iz ranog dijela prvog poluvremena.

Liverpool je lider Premiershipa sa 18 osvojenih bodova i ima četiri boda više od prvih pratioca, Manchester Cityja i Arsenala, koji imaju po utakmicu manje.