Bayernovo ‘buđenje’ nakon debakla protiv Barcelone u Ligi prvaka: Kompanyjev tim deklasirao Bochum!

271024Bayern

U osmom kolu njemačke Bundeslige minhenski Bayern odigrao je fantastičnu utakmicu u gostima protiv Bochuma i slavio sa uvjerljivih 5:0.

‘Bavarci’ su od samog starta bili puno bolji protivnik, da bi već u 16. minutu mrežu domaćih pogodio Olise za 0:1. Nije se dugo čekalo na drugi pogodak gostiju, obzirom da je u 26. minutu lijepu akciju golom krunisao Musiala i postavio konačnih 0:2 prvog poluvremena.

U nastavku utakmice još tri lopte u mreži Bochuma koji je bio totalno nemoćan. Kane je na asistenciju Musiale povisio na 0:3 u 58. minutu i pitanje pobjednika je tada bilo završeno. Golijada Bayerna nastavljena je u 65. minutu, dok je Sane svoje ime upisao među strijelce.

Konačan rezultat ovog meča od 0:5 postavio je Coman i to zaista krasnim pogotkom u 71. minutu. Franucskom nogometašu je tada asistirao Alphonso Davies.

Bayern je lider Bundeslige sa 20 osvojenih bodova koliko ima i drugoplasirani RB Leipzig. S druge strane, Bochum je zakucan za dno tabele sa samo jednim bodom na svom kontu.