Alexander Isak želi napustiti Newcastle prvenstveno zbog nezadovoljstva oko pregovora za novi ugovor, javljaju engleski mediji.
Švedski napadač bio je uvjeren da će doći do produženja suradnje, osobito nakon što su njegovi predstavnici još prije nekoliko mjeseci dobili pozitivne signale iz kluba.
Međutim, Newcastle je u međuvremenu povukao ponudu i odbio prihvatiti njegove financijske zahtjeve, što je izazvalo veliko razočaranje u Isakovom taboru.

Isak je takav potez doživio kao osobnu uvredu, a dodatnu težinu cijeloj situaciji dali su i napori kluba da se uklopi u pravila financijske održivosti (PSR).
Prema pisanju engleskih medija, upravo je ovaj slučaj narušio atmosferu unutar svlačionice, na što je menadžer Eddie Howe suptilno ukazivao još početkom prošle sezone.
Iako Newcastle i dalje tvrdi da Isak nije na prodaju, njegovo nezadovoljstvo i sve glasnije špekulacije o zanimanju Liverpoola te jednog saudijskog kluba sugeriraju da je njegov odlazak ovog ljeta vrlo izgledan.









