Zrinjski pregazio prvaka Gibraltara za fantastičan start u Evropi, Rijeku srušio bh. napadač u Armeniji

U prvom kolu ligaške faze Konferencijske lige, Zrinjski je pregazio prvaka Gibraltara, ekipu Lincolna, rezultatom 5:0 te tako sjajno otvorio evropsku jesen.

Od samog starta utakmice Zrinjski je bio bolji. Već u 12. minutu Bilbija je iskoristio nepažnju odbrane Lincolna i zabio za 1:0. Spasa za goste nije bilo ni u 22. minutu. Dujmović je odlično pogodio glavom i duplirao prednost prvaka BiH.

Nokaut gostiju stigao je u 39. minutu susreta kada je Jakovljević nakon jedne gužve povisio na 3:0 i postavio rezultat prvog poluvremena. Do kraja još dvije lopte u mreži Lincolna.

Prvo se rezervista Damascan u 69. minutu upisao među strijelce, da bi konačnih 5:0 postavio Mikić pet minuta prije kraja regularnog toka utakmice.

Armenski Noah večeras je pred svojim navijačima savladao Rijeku s minimalnih 1:0, a junak domaće ekipe bio je bonsanskohercegovački napadač Nardin Mulahusejnović.

Domaći su zapravo iz prve prave šanse na susretu došli i do jedinog gola. Igrala se šesta minuta kada je Mulahusejnović izborio korner, te upravo nakon centaršuta iz ugla bivši golgeter Zrinjskog postavlja konačan rezultat i donosi trijumf Noahu.

Rezultati:

Dyn. Kiev – Crystal Palace 0:2
Jagiellonia – Hamrun 1:0
KuPS – Drita 1:1
Lausanne – Breidablik 3:0
Lech – SK Rapid 4:1
Omonia – Mainz 0:1
Rayo Vallecano – Shkendija 2:0
Aberdeen – Shakhtar 2:3
AEK Larnaca – AZ Alkmaar 4:0
Celje – AEK 3:1
Fiorentina – Sigma Olomouc 2:0
Legia – Samsunspor 0:1
Rakow – Univ. Craiova 2:0
Shelbourne – Hacken 0:0
Slovan Bratislava – Strasbourg 1:2
Sparta Prag – Shamrock Rovers 4:1

OSTAVI KOMENTAR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime