Juan Martin Del Potro izbacio Čilića i zakazao polufinale protiv Nadala!

Argentinski as, Juan-Martin Del Potro plasirao se u polufnale Roland Garossa nakon što je savladao hrvatskog tenisera Marina Čilića sa 3:1 u setovima.

Ovaj meč počeo je jučer, ali je zbog kiše bio prekinut u tie-breaku prvog seta te je bio nastavljen danas.

Oba tenisera jučer su besprijekorno servirala u prvom setu pa protivniku nisu dopustili nijedan break. Igrao se potom tie-break, u kojem se bolje snašao Del Potro i poveo 1:0 u setovima. Čilić je u prvom setu imao čak 11 asova, ali to nije bilo dovoljno da ugrozi Argentinca.

Slično se igralo danas i u drugom setu sve do devetog gema, a onda je Del Potro izgubio dva servisa i Čilić je izjednačio u setovima na 1:1. U drugom setu Argentinac je znatno popravio svoj servis i ostvario pet asova.

Iako je u trećem setu Hrvat krenuo breakom i vodstvom od 3:1, Del Potro je uzvratio s dva breaka i uz nastavak dobrog servisa preokretom stigao na korak do pobjede, kada je napravio brejk u 11. gemu koji je bio dovoljan za plasman u polufinale, gdje ga čeka Rafael Nadal.