Brazilska reprezentacija ostvarila je uvjerljivu pobjedu rezultatom 6:2 protiv Paname u sklopu priprema za Svjetsko prvenstvo. Ipak, neki navijači na Maracani našli su povod za nezadovoljstvo.
Vratar Alisson Becker našao se pod udarom zvižduka tribina, iako nije bio izravni krivac za primljeni pogodak.
Panama je povela u 13. minuti nakon slobodnog udarca kada je lopta pogodila Matheusa Cunhu u živom zidu, promijenila smjer i tako zbunila Alissona, koji nije stigao reagirati.
Bez obzira na to, određeni dio publike nije štedio Alissona. Nakon utakmice, golman Liverpoola priznao je da je čuo negodovanje s tribina, no pokušao je sve okrenuti na šalu.
“Život vratara je takav. Čak i kada nisi kriv, uvijek si kriv”, rekao je Alisson uz osmijeh i dodao: “U Brazilu postoji izreka da je nesreća uvijek vratarova. Kada primiš pogodak, ljudi će kriviti vratara bez obzira na to što se dogodilo. Tako je tijekom cijele karijere.”
Alisson smatra da su primljeni pogodak prouzročile nesretne okolnosti.
“Bio je to trenutak nesreće. Takve stvari moramo popraviti prije Svjetskog prvenstva, a tijekom same utakmice važno je ne previše razmišljati o pogreškama. Ključno je zadržati koncentraciju.”
o alisson sendo vaiado no estádio por esse lance que ele não tem culpa nenhuma pic.twitter.com/8tl3JkKk0Q
— out of context brasileirão (@oocbrsao) May 31, 2026










