UEFA i FIFA u sukobu, oglasio se i Real – znate li čiju stranu su odabrali Kraljevi?

Real Madrid se oglasio povodom sukoba između FIFA-e i UEFA-e, izazvanog prijedlogom prvog čovjeka svjetskog fudbala, Giannija Infantina, o prodaji dijela prava na Svjetsko prvenstvo i druga takmičenja u režiji FIFA-e.

Posljednjih nekoliko dana, plan predsjednika FIFA-e Giannija Infantina, da prepusti privatnim investitorima dio prava na Svjetsko prvenstvo, kao i druga takmičenja koja organizira ova međunarodna fudbalska organizacija, privukao je veliku pažnju svjetske javnosti.

Infantino je čak uputio pismo svim nacionalnim savezima tražeći njihovo izjašnjenje po ovom pitanju, nudeći značajnu finansijsku dobit ukoliko podrže njegov prijedlog.

Ipak, njegov plan izazvao je niz reakcija, te se prva oglasila Evropska fudbalska federacija, čiji predsednik Aleksandar Čeferin je hitno sazvao sastanak na kojem su članice jednoglasno odlučile odbaciti Infantinov prijedlog.

UEFA je čak zaprijetila bojkotom svih FIFA-inih takmičenja ukoliko se prijedlog usvoji, a malo poslije UEFA-e prijedlog su odbacili i CONCACAF (Sjeverna i Srednja Amerika) i Azijska nogometna konfederacija (AFC).

Svakako, podrška Reala mnogo znači za UEFA-u, na štetu Infantina, kojeg bi na kraju ova inicijativa mogla koštati pozicije prvog čovjeka svjetskog fudbala.

OSTAVI KOMENTAR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime