Britanski nogometaš je snimao vožnju od 307 km/h: Četiri godine će provesti u zatvoru (Video)

Britanski nogometaš, Connor Charlton, poznat po svojoj ljubavi prema ekstremnim brzinama, vozio je 307 km/h i sve to zabilježio svojim mobilnim telefonom. Ubrzo nakon toga, osuđen je na višegodišnji zatvor, jer je sam policiji dostavio nezapamćene dokaze protiv sebe.

Osumnjičeni, 32-godišnji poluprofesionalni nogometaš, privukao je pažnju organa reda nakon saobraćajne nesreće u septembru 2023. godine. Zaplijenjeni su mu BMW X3 M i telefon, gdje su pronađeni dokazi o brojnim teškim prekršajima, izvještava The Telegraph.

Snimci su otkrili da vožnja brzinom od 307 km/h nije bila izolovan slučaj. Na jednoj snimci, Charlton je vozeći između auta dostigao brzinu od 253 km/h, dok druga prikazuje kako proklizava u kružnom toku među drugim vozilima.

Posebno uznemirujući snimci pokazuju kako drifta tik ispred bijelog kombija, dolazeći opasno blizu.

U Leedsu je Charlton osuđen za mnoštvo prekršaja. Pored 10 slučajeva neodgovorne vožnje, optužen je i za četiri napada, jer je nagovarao druge da preuzmu njegove kaznene bodove.

Njegova kazna iznosi četiri godine zatvora, uz zabranu vožnje koja traje četiri godine i sedam mjeseci. Ponovno sticanje vozačke dozvole zahtijevat će od njega polaganje proširenog vozačkog ispita.

OSTAVI KOMENTAR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime