Newcastle United ima novog igrača – Amara Dedića. Bosanskohercegovački reprezentativac kompletirao je prelazak iz Benfice, čime je napravio značajan korak u svojoj dosadašnjoj karijeri potpisavši ugovor sa engleskim klubom.
Nakon samo jedne sezone u Portugalu, Dedić napušta Benficu i odlazi u Premier ligu, gde će sledeće sezone braniti boje Newcastlea.
Leta 2025. godine, Dedić se pridružio Benfici iz Red Bull Salzburga u transferu vrednom 12 miliona evra.
Njegovo vreme u poznatom portugalskom klubu trajalo je samo godinu dana, ali je za to vreme Benfica uspela da značajno poveća njegovu tržišnu vrednost.
Za Benficu je odigrao ukupno 46 utakmica u svim takmičenjima, sa jednim postignutim golom i pet asistencija.
Njegova uspešna igra nije prošla neprimećeno, a interesovanje Newcastlea rezultiralo je transferom na Ostrvo.
Ovo će biti prvi put da Dedić igra u Premier ligi, jednom od najprestižnijih i najzahtjevnijih fudbalskih takmičenja na svetu.
Broj dresa koji će nositi u Newcastleu biće 37.










