VIDEO| Senzacija u Primeri: Alaves utrpao petardu Rayu Vallecanu!

U sklopu petog kola španjolske Primere Alaves je u gostima kod Rayo Vallecana upisao senzacionalnu pobjedu s 5:1. Gosti su odigrali briljantnu utakmicu i upisali visoku pobjedu koju nitko nije mogao očekivati.

Alaves je sjajno otvorio utakmicu pogotkom Navarra u osmoj minuti susreta. Međutim, nakon pola sata igre Rayo dolazi do izjednačenja pogotkom Raula de Tomasa. No, Alaves se za samo četiri minute ponovno vratio u vodstvo sjajnim pogotkom Ibaija.

Nakon toga je sve krenulo krivo po domaćina. Stoper Abdoulaye Ba dobio je direktan crveni karton nakon namjernog udaranja laktom protivničkog igrača. U nastavku utakmice Alaves je došao do visoke pobjede pogocima Callerija (56), Ibaija (77) i Burguija (95).

Alaves je ovom pobjedom skočio na visoko treće mjesto Primere, dok je Rayo pao 18. mjesto.