Watford u odličnoj utakmici savladao Wolvese i osigurao finale FA Cupa!

Watford je u drugoj utakmici polufinala FA kupa nakon velike drame savladao Wolverhampton sa 3:2 i na taj način osigurao veliki rezultat, odnosno finale takmičenja.

Vukovi su bili puno bolja i konkretnija ekipa a u vodstvo su stigli u 36. minuti kada je Doherty postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku su Wolvesi uspjeli i povećati svoje vodstvo na 2:0, a strijelac je u 62. minuti bio Jimenez i tada se činilo da je posao završen.

Prvo je u 79. minuti Deulofeu smanjio na 2:1, a u 94. minuti je Deeney sa bijele tačke izjednačio na 2:2 i tako potvrdio zaista kvalitetnu utakmicu koja će imati vatrenu završnicu u produžecima.

Otišlo se u produžetke, a taj period igre su puno bolje odigrali igrači Watforda i u 104. minuti stigli do vodstva od 3:2, a strijelac je ponovo bio Deulofeu.

Do kraja Wolverhampton nije imao snage za izjednačenje pa će tako Watford u finalu FA Cupa snage odmjeriti sa Manchester Cityem.