Federer se nije snašao protiv raspoloženog Zvereva

Novo iznenađenje u Šangaju. Nakon Novaka Đokovića svoj put u četvrfinalu završio je i treći nosilac ATP liste Roger Federer nakon poraza u četvrtfinalu.

Federer, koji je osvajao ovaj turnir 2014. i 2017. godine, je igrao protiv Alexandera Zvereva od kojeg je izgubio rezultatom 2:1 u setovima nakon dva sata igre.

Peti nosilac turnira je prvi set riješio u svoju korist rezultatom 6:3, no Švicarac je uzvratio osvojivši drugi set nakon tie-breaka rezultatom 7:6 (7).

U odlučujućem trećem setu Zverevu je za pobjedu bio dovoljan jedan break do kojeg je došao u drugom gemu te je priveo set i meč kraju rezultatom 6:3.

Zverev će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Dominic Thiem – Matteo Berrettini.