Sjajni Everton ne namjerava stati, na Goodisonu nastradao Brighton

Nogometaši Evertona upisali su i četvrtu pobjedu u Premiershipu u četvrtom kolu novog prvenstva protiv Brightona rezultatom 4:2.

Domaćin je došao do vodstva u 16. minuti susreta. Sigurdsson je asistirao, a novi pogodak postigao je Calvert-Lewin. Bio je to njegov šesti pogodak u Premiershipu ove sezone. Gosti su izjednačili u 41. minuti susreta, a strijelac je bio Maupay nakon velike greške golmana Pickforda.

Everton je na odmor ipak otišao s vodstvom. Igrao se 47. minut prvog poluvremena kada je pogodio Mina nakon asistencije Rodrigueza.

Upravo je James u 52. minuti susreta nakon asistencije Iwobija povisio na 3:1, a isti igrač je nakon asistencije Doucourea u 70. minuti susreta pogodio za 4:1.

Konačnih 4:2 postavio je Bissouma u 92. minuti susreta. Postigao je Malijac fantastičan pogodak udarcem iz voleja s vrha šesnaesterca.

‘Karamele’ su nakon ove utakmice na prvoj poziciji sa 12 bodova, dok je Brighton na 14. sa tri osvojena boda.