Adama Traore nokautirao City i postao omiljena ličnost u Liverpoolu!

Nogometaši Manchester Cityja danas su šokantno poraženi na domaćem terenu od nezgodnog Wolverhamtpona rezultatom 2:0.

Ekipa Pepa Guardiole nalazi se u pristojnoj formi i očekivalo se da i danas upišu “lagan” trijumf. Međutim, pitao se i Adama Traore koji je sa dva pogotka postao omiljena ličnost u Liverpoolu.

Na već prepoznatljive kontra napade ‘Vukovi’ su savladali svoj plijen. Prvo je u 80. minuti Jimenez fantastično preveo loptu do Cityjeve polovine, izbacio Otamendija i uposlio Traorea kojem nije bilo teško savladati Edersona.

Konačan rezultat susreta postavio je isti igrač u četvrtoj minuti sudijske nadoknade za potpunu nevjericu među navijačima aktuelnog prvaka Premiershipa.

Ovo je za Wolverhamtpon bila prva gostujuća pobjeda u sezoni i druga općenito kojom su skočili na 11. poziciju, dok je City nakon ovog poraza ostao na drugom mjestu sa ogromnim zaostatkom za Liverpoolom.