Adamyan srušio Bayern na Allianz Areni, Borussia ispustila pobjedu!

Nogometaši minhenskog Bayerna su u sedmog kolu Bundeslige na Allianz Areni ugostili Hoffenheim i upisali šokantni poraz 1:2.

Bayern je u srijedu upisao veliku pobjedu (7:2) protiv Tottenhama u Ligi prvaka i sve je ukazivalo na novu pobjedu protiv Hoffenheima.

Međutim, situacija se neočekivano zakomplicirala i Sargis Adamyan (54′, 79′) je na kraju s dva pogotka srušio bavarskog velikana. Pogodak za domaće postigao je Lewandowski u 73. minuti susreta.

Borussia Dortmund je ispustila pobjedu na gostovanju kod Freiburga. Gosti su poveli u 20. minuti kada je Witsel zabio sjajan gol iz voleja, a domaći su u 54. minuti izjednačili preko Waldschmidta.

U 67. minuti Hakimi je pogodio za novo vodstvo Borussije od 2:1, a kada se činilo da bi gosti mogli upisati vrijednu pobjedu, Akanji je u 89. minuti postigao autogol za konačnih 2:2.

Bayer Leverkusen je dočekao Leipzig i odigrao 1:1. Domaći su poveli preko Vollanda u 66. minuti, a gosti su do izjednačenja stigli u 78. minuti pogotkom Nkunkua.

Paderborn je ugostio Mainz u nadi da će ostvariti prvu pobjedu ove sezone, ali je na kraju doživio poraz 1:2.