Eldin Adilović nastavlja tresti mreže u Turskoj

Samsunspor našeg Eldina Adilovića danas je u 31. kolu Prve lige Turske gostovao kod Adanaspora. Susret je završen rezultatom 1:1.

Gostima nije trebalo mnogo da dođu do vodstva, a strijelac je u 13. minuti susreta bio naš internacionalac Eldin Adilović. Bio je to 12. pogodak Adilovića u ovoj sezoni, te je nekadašnji napadač Željezničara trenutno treći strijelac lige.

Samo sedam minuta kasnije vratio se domaćin, a mrežu Samsunspora pogodio je Acil u 20. minuti susreta. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, ostalo je Adanaspor – Samsunspor 1:1., mada su obje ekipe propustile nekoliko izglednih prilika ali su mreže ipak mirovale.

Samsunspor je trenutno petoplasirani tim sa 57. bodova dok je Adanaspor na 14. mjestu sa 33 boda.