AEK i Ajax na korak od Lige prvaka: Briljantna utakmica Tadića!

Osim susreta Young Boysa i zagrebačkog Dinama, sinoć su odigrane još dvije utakmice play-off faze Lige prvaka. AEK i Ajax upisali su važne trijumfe i došli na korak od plasmana u grupnu fazu Lige prvaka.
Grčki AEK uspješno je odradio neugodno gostovanje u Mađarskoj kod Videotona. Momčad Marka Livaje slavila je s 2:1 pogocima Klonaridisa u 34. minuti i Bakasetasa u 49. minuti. Kakva takvu utjehu Mađarima je donio Lazović u 67. minuti.

U susretu igranom na Johan Cruyff Areni, Ajax je slavio protiv Dinamo Kijeva s uvjerljivih 3:1. Kopljanici su u prednost došli u drugoj minuti susreta pogotkom Van de Beeka. Ukrajinski prvak brzo se vratio, u 16. minuti pogodio je Kedziora.

Ajax je potom ubacio u brzinu više i do kraja prvog poluvremena riješio pitanje pobjednika. Prvo je pogodio Ziyech u 35. minuti, a potom je konačnih 3:1, na isteku prvog poluvremena, postavio sjajni Dušan Tadić. Srpski reprezentativac je bio jedan od najboljih igrača na terenu.