Afričke selekcije nisu izdržale: U finalu se susreću dvije europske velesile

Francuska i Španjolska odmjerit će snage u finalu nogometnog turnira na Olimpijskim igrama u Parizu.

Nakon što je Španjolska preokretom upisala pobjede 2:1 protiv reprezentacije Maroka, Francuzi su također morali loviti rezultat protiv Egipta, a na kraju im to i pošlo za nogomet.

U prvom polufinalnom dvoboju Marokanci su poveli preko Rahimija iz penala u 37. minuti. Poravnao je Fermin u 66. minuti, a isti je igrač u 85. minuti asistirao Sanchezu za konačnih 2:1.

Francuska je u drugom polufinalnom susretu nadigrala Egipat, također preokretom. U 62. minuti za Egipat je zabio Saber, dok je poravnanje i produžetke Francuzima donio Mateta u 83. minuti.

Isti nogometaš doveo je Francusku u rezultatsku prednost u 99. minuti susreta, a priču je zaključio Olise golom u 108. minuti.

Finale je na rasporedu u petak, 9. augusta, s početkom u 18 sati, na Parku prinčeva.