Ajax izuzetno hrabrom igrom eliminisao Real Madrid!

Nakon večerašnjeg susreta u Madridu jasno je da ćemo dobiti novog prvaka Evrope u nogometu. Ajax je u osmini finala Lige prvaka izbacio trostrukog uzastopnog pobjednika ovog takmičenja Real!

Već u 7. minuti Tadić je sjajno uposlio Ziyecha koji izlazi sam na Thibauta Courtoisa, zaobilazi ga i postiže pogodak za 1:0.

Samo 11 minuta kasnije Ajax je stigao do 2:0. Tadić je napravio dar-mar kroz odbranu Kraljeva i asistirao Neresu koji je rutinski matirao golmana Reala.

Tadić je maestralnu partiju krunisao golom u 62. minuti za 3:0, a ovaj pogodak je naišao na gnjev domaćih igrača i navijača s obzirom da je arbitar Felix Brych pet minuta uz pomoć asistenata u VAR sobi razmišljao da li da poništi pogodak zbog sporne situacije na početku akcije kada je lopta bila blizu izlaska u aut, no na kraju je pokazao na centar.

Marco Asensio je u 70. minuti dao tračak nade Kraljevima, no Lasse Schone je samo dvije minute kasnije postigao golčinu iz slobodnog udarca za 4:1 i završni udarac Madriđanima.