Ajax slavio u Londonu i došao korak bliže finalu Lige prvaka!

U prvoj utakmici polufinala Lige prvaka u Londonu nogometaši Ajaxa pobijedili su Tottenham s 1:0.

Ajax je poveo u 15. minuti pogotkom Van de Beeka. Nizozemci su izveli sjajnu akciju, lopta je stigla do Van de Beeka koji je majstorski prevario domaćeg vratara.

Van de Beek je ovim golom postao treći najmlađi igrač Ajaxa koji je zabio u polufinalu Lige prvaka, mlađi od ovog 22-godišnjaka bili su samo Nordin Wooter s 19 godina i Mario Melchiot s 20.

Ajax je dominirao većim dijelom prvog dijela, dok Tottenham nije imao niti jedan udarac u okvir gola.

Spursi su krenuli hrabrije u nastavku, vršili su pritisak i uz podršku s tribina tražli put do gola, ali bezuspješno. Ajax je čekao prilike iz kontre, a jednu takvu dočekao je u 78. minuti susreta. Neres je imao priliku riješiti susret, ali je pogodio desnu stativu.

Do kraja utakmice domaćin je pokušavao doći do pogotka, ali Ajax je izdržao i ostalo je 1:0. Nizozemci imaju lijepu prednost uoči uzvrata u Amsterdamu.